Velocipéd klub

Nová Paka

"Nejít vpřed znamená jít zpět."
Vegelweide

Tratě

Průběh závodu a popis cyklotrasy

Ihned po prezentaci připravíš své běžecké lyže do depa v letním areálu (hlídání zajištěno), vezmeš brusle a bajk a přemístíš se na start, tzn. do haly zimního stadionu v Nové Pace.
Jestli jedeš sám(a) za sebe, odstartuješ hromadně v 11.00 hodin v první vlně. O zařazení do první vlny rozhoduje umístění v loňském ročníku, včasné přihlášení a pořadatel.
Dle počtu přihlášených odstartují následně další borci ve druhé či třetí vlně, dle rozhodnutí pořadatele. V poslední vlně odstartují štafety,mezi jednotlivými vlnami proběhne vždy úprava ledové plochy.

Pak přesedneš na bajka (o brusle neměj strach, zajistíme jejich transport zpět do letního areálu, kde je cíl závodu) a vyrazíš směrem k letnímu areálu, za ním se dáš vlevo nahoru, u hasičské zbrojnice zahneš vpravo, směrem k železniční zastávce Nová Paka město.
Přes koleje ale nejedeš, přejedeš hlavní silnici a vjedeš do lesíka pod budovou Gymnázia a SPGŠ. Po levé ruce máš sochu T.G. Masaryka. Projedeš lesíkem a jedeš stále dál po místní komunikaci podél kolejí.
U železničního přejezdu se dáš vlevo nahoru a stoupáš ulicí Šlejharovou až na hlavní silnici, zde se dáš vpravo směrem na Brdo až k Parku míru, kde odbočíš vlevo a jedeš pár desítek metrů z kopce k obci Zápřičnice.
Před potokem jedeš vlevo k řadovým domkům u rybníku Bahňák. Pokračuješ stále rovně ulicí Havlovou okolo zimního stadionu k letnímu areálu atletického stadionu.
Až pojedeš poslední okruh na kole, zůstaneš už zde (v letním areálu) a přezuješ do lyží.

Čeká Tě poslední disciplína - běh na lyžích na upraveném okruhu přímo v areálu atletického stadionu. Trať bude upravena jak na klasiku, tak na bruslení, jede se volnou technikou. V případě nepříznivých sněhových podmínek poběžíš bez lyží - kudy a kolik km bude upřesněno na místě.

Cyklo a běžecký okruh budou řádně vyznačeny a budou zde rozmístěny pořadatelské hlídky.

Upozornění:
V případě nepříznivých sněhových podmínek bude kategorie běh na lyžích změněna na běh a délka bude přiměřeně zkrácena dle uvážení pořadatele. Pořadatel si vyhrazuje právo na operativní změny časového programu.