Velocipéd klub

Nová Paka

"Nejít vpřed znamená jít zpět."
Vegelweide

POPIS TRATĚ

Prolog

Start je v areálu Letního stadionu v Nové Pace – respektive u brány stadionu v Havlově ulici. Následuje prolog městem. Běží se tunelem pod železniční tratí okolo budovy Policie ČR a radnice, přes Dukelské náměstí do jednosměrné ulice okolo restaurace U Rynku a pokračuje se vpravo přes Masarykovo náměstí. U prodejny Fanzy sport na konci náměstí trať uhýbá vpravo ulicí Na Tržišti na křižovatku k restauraci U Lípy a pokračuje k Letnímu stadionu, kde po pár metrech zahýbá vlevo okolo stadionu a skate parku na sáňkařskou dráhu.

Trať 5 km a 10 km

U osamělého neobydleného domu se odbočuje vpravo a běží se nad areálem zimního stadionu, dále přes sjezdovku, pokračuje se nad hřištěm s umělým travnatým povrchem dál po lesní cestě vedoucí nad rybníkem Bahňák a dále okolo rybníku Anna. 2 400 m od startu pak trasa odbočuje vpravo ven z lesa. Běží se po louce a po cca 300 metrech se trasa napojuje na cestu, kterou naznačují vyjeté koleje a běží se do kopce nahoru na Máchovu stezku, kde se odbočuje vlevo k občerstvovací stanici u lavičky na kraji lesa. Dále trasa vede stále rovně až na křižovatku lesních cest u velkého dubu. Pokračuje se rovně do kopce a okolo vodojemu přes horní část novopacké sjezdovky, kde cesta uhýbá vpravo. Na další křižovatce na kraji lesa u Křížové ulice se zástavbou rodinných domů pokračuje trať vlevo dolů po sáňkařské dráze a po pár metrech odbočuje vpravo ke stanovišti s člunkovým během. Trať pokračuje přes Lesopark Střelnice okolo stanoviště s posilovacími prvky k altánku, odtud se běží vlevo dolů k atletické dráze, kde ještě následuje jedno kolo na tartanové dráze. Délka trasy v cíli je 5 600 metrů.

Trať 10 km

Trať 10 km má v cíli atletického stadionu v prvním kole měřený mezičas (5 600 metrů) a pokračuje dále přes bývalé košíkářské hřiště (v případě, že ještě nebude oseto trávou, jinak bránou vlevo okolo plotu Letního stadionu) k osamělému neobydlenému domu a dále po stejné trase prvního kola, včetně cílového okruhu na tartanové dráze Letního stadionu v Nové Pace. Trať měří 10 200 metrů. Během závodu budou na trati rozmístěny pořadatelské hlídky. Trať bude značena žlutými fáborky, běžecké koridory budou vyznačeny igelitovými výstražnými pásy.

Běž do toho!